1- آیا تمامی روش های ساخت و تزئینات با دست انجام شده اند؟

باتوجه به عنوان برند پسین، می توان دریافت که محوریت این برند بر صنایع دستی بنیاد شده است. پس به شما این اطمینان را میدهیم که دست نقش اصلی در تولید تمام محصولات ارائه شده توسط وبسایت و شبکه های اجتماعی پسین را ایفا می کند.

 توجه داشته باشید لوازم جانبی که بیشتر در موضوع ارائه محصولات کاربرد دارند مانند؛ بسته بندی ، زنجیر و... ، صنعتی هستند. اما گروه پسین در تلاش هست در آینده ای نزدیک نمونه های نفیس دست سازی را از این موارد به صورت جداگانه ای ارائه نماید.


2- آیا تمامی طرح ها منحصر به برند پسین میباشند؟

یکی از معانی واژه پسین متاخر یا آخرین است، از این رو برند پسین در نظر دارد فاخر ترین طرح ها را ارائه نماید، که همین موضوع باعث شده مسیر متفاوتی در عرصه های فعالیتی این برند ایجاد کند. پس می توان دریافت که طراحی محصولات منحصر به برند بوده و کپی یا برابر آن را قبل از ارائه در سایت صنایع دستی پسین، جایی نمی توان یافت.


3- آیا محصولات با گذشت زمان دچار تغییر رنگ می شوند؟

از آنجاکه هیچ ماده ای در طول زمان بدون تغییر نخواهد ماند، فلزات و سنگ ها هم از این قاعده مستثنی نیستند، اما صنایع دستی پسین در تلاش بوده که از مواد مرغوب در ساخت آثار خود استفاده نماید. نکته حائز اهمیت این است که شیوه نگهداری از محصول در افزایش طول عمر و همچنین ظاهر محصول نیز مؤثر می باشد.

توجه

امکان دارد وقتی محصول تازه به دست شما میرسد بعد از چند روز احساس کنید تغییر رنگ داده و کمی تیره تر از روز اول شده، که اصلا جای نگرانی نیست. در این شرایط دو راه پیش روی شما وجود دارد؛

  1. این تغییرات به دلیل شفافیت زیادی که در روزهای اول داشته به چشم می خورد و این احساس به شما دست می دهد، لذا باید توجه داشت که اگر جنس فلز برنج و یا مس بوده این تغییرات مربوط به ماهیت و ذات ماده هست که در مجاورت با اکسیژن تغییرات اندکی در رنگ آن احساس می شود. طبق تحقیقات و نظر سنجی ها اکثر افراد هنر دوست به خاطر طبیعی تر بودن تغییرات رنگی در محیط آزاد، این تغییرات را ناپسند ندانسته و سعی در تغییر و یا برگشت آن به حالت اولیه ندارند.
  2. راه دومی که می توانید انتخاب کنید، برگرداندن به حالت اولیه هست، یا به اصطلاح "مثل روز اولش کنید".

در بخش پنجم سوالات متداول، در همین صفحه، به صورت کامل تری به این موضوع پرداخته شده است.


4- روش نگهداری محصولات به چه صورت می باشد؟

فلز و سنگ بیشترین جایگاه را در ساخت محصولات صنایع دستی پسین ایفا می کنند. باتوجه با ماهیت این دو ماده می توان دریافت که از استحکام ضعیفی برخوردار نبوده و از لحاظ شکنندگی خیلی جای نگرانی نیست.

"لذا باید توجه داشت در بعضی از محصولات که از ظرافت بالایی برخوردارند، امکان شکستگی و تغییر فرم وجود دارد."

مواردی که در نگهداری محصولات این برند مؤثراند:

  • در معرض فشار زیاد قرار نگیرند.
  • از مواد شوینده قوی مانند اسیدها دور باشند.
  • به مدت طولانی در جای مرطوب نگهداری نشوند.

5-آیا محصولات قابل شست و شو هستند؟

باتوجه به جنس محصول یا اثرهنری که از این وبسایت تهییه کرده اید، چند پیشنهاد وجود دارد؛

الف) تمیز کردن فلز برنج

  1. توسط یک تکه پارچه نخی به دفعات سطح مورد نظر محصول مالش دهید تا به شفافیت دلخواه شما برسد.
  2. در صورتی که به نتیجه دلخواهتان نرسیدید، از مواد شوینده ماننده؛ انواع ظرف شویی ها می توانید استفاده کنید. در نظر داشته باشید بعد از استفاده از مواد شوینده و آب، رطوبت محصول را فورا بگیرید که باعث ایجاد لکه روی محصولتان نشود.
  3. اگر دو مرحله قبل رضایت شما را جلب نکرد می توانید از مواد شوینده قوی تر مانند جوهر نمک های معمولی استفاده کنید که این عمل را به دلیل مضر بودن خاصیت اسیدی بالایی که دارند، پیشنهاد نمی کنیم. اما اگر بر انجام آن مصر بودید حتما شرایط استفاده از آن را در سایت های مختف مطالعه کنید.

ب) تمیز کردن فلز مس

1. توسط یک تکه پارچه نخی به دفعات سطح مورد نظر را مالش دهید تا به شفافیت دلخواه شما برسد.

2.برای تمیز کردن و شفاف کردن محصولاتی که از مس در ساخت آنها به کار رفته است می توانیم از محلول آبلیمو و نمک نیز استفاده کنیم. مقدار کمی از این محلول را میسازیم، سپس پارچه نرمی را از این محلول خیس میکنیم و سطح مورد نظر را با آن مالش می دهیم.پس از چند ثانیه شاهد تغییر رنگ در آن هستیم. بعد از این که به نتیجه مطلوب رسیدید، قطعه را با آب و مواد شوینده معمولی بشویید تا آثار محلول آبلیموونمک کاملا از بین برود و بلافاصله آن را با استفاده از پارچه نرم خشک کنید.

ج) تمیز کردن فلز نقره

1. برای تمیز کردن نقره، کافی است یک تکه پارچه نخی را به دفعات روی سطح مورد نظر بکشید تا به شفافیت دلخواه شما برسد.

توجه

توجه داشته باشید که اگر در محصول شما از سنگ های فیروزه استفاده شده است از تماس مواد شوینده و چرب به آن کاملا خودداری کنید و این روند تمیز کاری این نمونه آثار را به افراد متخصص واگذار کنید.

گروه تولید پسین نیز این مراحل را برای محصولات خود به صورت رایگان ارائه می دهد و جای نگرانی از این بابت وجود ندارد.(تنها هزینه های پستی بر عهده مشتریان می باشد)


6-آیا امکان سفارش محصولات باطلا وجود دارد؟

خیر.


7-آیا سنگ های بکارگرفته شده در زیورآلات طبیعی هستند؟

عمده سنگ هایی که در ساخت زیورآلات پسین استفاده می شود از سنگ های مرغوب می باشند. اگر در موارد خاصی از مواد و مصالح مشابه سنگ های قیمتی و کمیاب اسفتاده شود حتما در شناسنامه و ویژگی های محصول ذکر میگردد.


8- امکان سفارش طرح دلخواه وجود دارد؟

در آینده ای بسیار نزدیک این امکان را در وبسایت صنایع دستی شاهد خواهید بود، اما تا آماده سازی برنامه های مورد نیاز جهت ارائه خدمات به مخاطبان گرامی، به زمان نیازمندیم.

اما این امکان وجود دارد که در صورت داشتن سفارشی خاص با پشتیبانی سایت تماس بگیرید و یا از طریق روش های ارتباطی با ما سفارش خود را با ما درمیان بگذارید.


9- بالاترین تعداد قابل سفارش چه تعدادی است؟

درصورت داشتن سفارشات عمده که بالاتر از حدی هستند که در سایت تنظیم گردیده و از طریق سایت قابل پیگیری نیستند، می توانید با پشتیبانی وبسایت صنایع دستی پسین تماس بگیرید و هماهنگی های لازم را از این طریق بعمل آورید.


10-نحوه پرداخت به چه صورت است؟

در وبسایت صنایع دستی پسین به راحتی می توان از طریق درگاه زرین پال پرداخت خود را به صورت کاملا امن انجام دهید.


11-ارسال سفارشات با چه هزینه ای پرداخت می شود؟

ارسال سفارشات بالای 1.000.000 تومان رایگان است.(تنها ارسال به یک مقصد.)

در دیگر موارد هزینه های پستی طبق تعرفه های پستی هر استان، محاسبه خواهند شد و در مراحل خرید به صورت خودکار توسط وبسایت محاسبه و بر قیمت نهایی اضافه خواهد شد. جزئیات این موارد، در مراحل خرید کاملا شفاف و قابل بررسی هستند.


12- چطور میتوانم سفارشم را پیگیری کنم ؟

پس ثبت خرید محصول و همچنین ثبت اطلاعات شخصی و آدرس دقیق، سفارش شما از طریق فروشنده های فروشگاه پسین پیگیری شده و شما به راحتی می توانید مراحل آماده سازی تا تحویل محصول را در پنل کاربری خود دنبال کنید.

راه حل پیگیری به شرح زیر می باشد:

وارد حساب کاربری خود شوید و گزینه پیگیری سفارش را انتخاب کنید.

گزینه جزئیات مربوط به کالای خریداری شده را انتخاب نموده، در این قسمت امکان پیگیری سفارش از آماده سازی تا ارسال محصول وجود دارد.


13- چطور میتوانم سفارشم را لغو کنم ؟

شما میتوانید با مراجعه به پروفایل خود سفارش یا مرسوله ایی که از ارسال آن منصرف شدید را لغو نمایید.

در این مرحله از قسمت تیکت ها، وارد گزینه لغو سفارش شوید و کدمحصول وشماره کارت(جهت بازگشت وجه) وارد نمایید.

توجه داشته باشید برای لغو سفارش باید تا 24 ساعت پس از ثبت سفارش، در خواست خود را ثبت نمایید. در غیر این صورت پس از پردازش و خروج کالا از سیستم امکان لغو سفارش و تغییر آدرس حتی به صورت تلفنی وجود نخواهد داشت.

درخواست شمارا بررسی می شود ودر صورت داشتن شرایط مذکور اقدامات لازم صورت می گیرد.